Bez niespodzianki zakończyła się czwartkowa rywalizacja kobiet w skicrossie. Mistrzynią olimpijską została reprezentantka Szwecji Sandra Naeslund. 

Szwedka po wycofaniu się z rywalizacji jednej z faworytek – Alizee Baron – stała się główną kandydatką do zdobycia złotego medalu. Naeslund bowiem w tym sezonie Pucharu Świata ma na swoim koncie aż dziewięć wygranych. Srebrny krążek wywalczyła zawodniczka z Kanady Marielle Thompson, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Niemka Daniela Maier. Blisko medalu była również reprezentująca Szwajcarię Fanny Smith, lecz sędziowie po długiej analizie zdecydowali o jej degradacji ze względu na cielesny kontakt z Maier, który utrudnił Niemce utrzymanie równowagi. Ostatecznie zatem Smith musiała “zadowolić się” jedynie czwartą pozycją. 

Wyniki:

1. Sandra Naeslund (Szwecja)

2. Marielle Thompson (Kanada)

3. Daniela Maier (Niemcy)

4. Fanny Smith (Szwajcaria)

5. Brittany Phelan (Kanada)

6. Courtney Hoffos (Kanada)

7. Hannah Schmidt (Kanada)

8. Sami Kennedy-Sim (Australia)

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.