Za nami sztafeta kobiet w biegach narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. PO złoto sięgnęły Rosjanki,. Wyprzedzając Niemki i Szwedki.

Rosyjski Komitet Olimpijski w składzie Yulia Stupak, Natalia Nepryaeva, Tatiana Sorina i Veronika Stepanova wygrały na dystansie 4 x 5 kilometrów, uzyskując czas 53 minut i 41 sekund. Triumfowały pewnie, bo Niemki (Katherine Sauerbey, Katharina Hennig, Victoria Carl i Sofie Krehl) straciły do niech nieco ponad 18 sekund. One same srebro wygrały tylko dzięki 2,5-sekundowej przewadze nad Szwedkami (Maja Dahlqvist, Ebba Andersson, Frida Karlosson oraz Jonna Sundling).

Tuż za podium znalazły się Finki, tracąc do Szwecji 1,5 sekundy. Nieco później metę przejechała ostatnia z Norweżek, a większą stratę miały Amerykanki. Za nimi finiszowały Szwajcarki, Włoszki, Kanadyjki i Chinki.

Polska, reprezentowana przez Izabelę Marcisz, Monikę Skinder, Weronikę Kaletę i Karolinę Kukuczkę zajęły czternaste miejsce z czasem godziny, dwudziestu jeden sekund i pięciu dziesiątych. Naszej drużynie udało się pokonać Kazahstan, Łotwę, Estonię i Ukrainę, która nie ukończyła zawodów.

Jutro w sztafecie 4 x 10 kilometrów wystartują panowie. Początek zawodów o 8:00.