Quentin Fillon Maillet (FRA, Frankreich) erreicht die Ziellinie als Zweiter; Staffel Männer

Francuz Quentin Fillon Maillet wygrał biathlonowy bieg indywidualny mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Na drugim miejscu znalazł się Białorusin Anton Smolski, a na trzecim Norweg Johannes Thingnes Boe.

Wtorkowy bieg indywidualny mężczyzn na 20 kilometrów rozpoczął się o godzinie 9:30. Wczoraj natomiast odbyły się zmagania kobiet. Wówczas na podium stanęły kolejno: Denise Herrmann, Anaïs Chevalier-Bouchet oraz Marte Olsbu Røiseland – o tym pisaliśmy TUTAJ.

Zdobywca brązowego medalu, Norweg Johannes Thingnes Boe, pojawił się na trasie jako drugi. Na pierwszym i czwartym strzelaniu zanotował po jednym błędzie, co spowodowało, że miał łącznie doliczone dwie minuty. Jednak nie było to przeszkodą dla 28-latka, który ostatecznie znalazł się na podium.

Z dwudziestym ósmym numerem wyruszył Białorusin Anton Smolski. 25-latek okazał się bezbłędny podczas wszystkich wizyt na strzelnicy. Do lidera stracił niecałe 15 sekund, co zapewniło mu tytuł wicemistrza olimpijskiego. To zdecydowanie największe osiągnięcie w jego biathlonowej karierze, stąd radość na twarzy Białorusina była ogromna.

Bezkonkurencyjny okazał się Francuz Quentin Fillon Maillet, który zwyciężył w dzisiejszym biegu. Popełnił jednak dwa błędy – podczas drugiego i trzeciego strzelania. Wielokrotny mistrz świata mimo wspomnianych pomyłek wyprzedził Smolskiego i po raz pierwszy w karierze zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich.

W zawodach wziął również udział Polak – Grzegorz Guzik, który wystartował z numerem 24, a swoje zmagania zakończył na 49. pozycji. 30-latek pomylił się trzykrotnie. Tylko podczas pierwszej wizyty na strzelnicy okazał się bezbłędny.

Skrócone wyniki biegu indywidualnego mężczyzn na 20 kilometrów:
Poz. Nazwisko Reprezentacja Czas Strata Pudła
1. Quentin Fillon Maillet Francja 48:47.4 (2)
2. Anton Smolski Białoruś 49:02.2 +14.8 (0)
3. Johannes Thingnes Boe Norwegia 49:18.5 +31.1 (2)
4. Maksim Tsvetkov ROC 49:22.3 +34.9 (1)
5. Scott Gow Kanada 49:53.0 +1:05.6 (1)
6. Benedikt Doll Niemcy 49:54.5 +1:07.1 (2)
7. Roman Rees Niemcy 50:09.0 +1:21.6 (1)
8. Tarjei Boe Norwegia 50:17.0 +1:29.6 (1)
9. Fabien Claude Francja 50:25.5 +1:38.1 (2)
10. Alexandr Loginov ROC 50:27.6 +1:40.2 (3)
49. Grzegorz Guzik Polska 54:47.9 +6:00.5 (3)

Kolejne zmagania biathlonowe, którymi będzie sprint kobiet na 7,5 kilometra, odbędzie się w piątek, 11 lutego o godzinie 10:00. Relacja na żywo w Kanale 1. Radia GOL. Rywalizację skomentuje dla Państwa Wojciech Nowakowski. Zapraszamy!