Johannes Hoesflot Klaebo oraz Jonna Sundling zostali mistrzami olimpijskimi w sprintach w biegach narciarskich. Polacy nie spisali się zbyt dobrze i wszyscy odpadli w kwalifikacjach.

Jonna Sundling uzyskała na 1,5-kilometrowym dystansie czas .09.28, wyprzedzając drugą zawodniczkę o niemal 3 sekundy. Po srebrny medal sięgnęła jej rodaczka – Maja Dahlqvist, a brąz przypadł Jessie Diggins z USA. W finale pań znalazły się również Rosie Brennan, Nadine Faehndrich oraz Emma Ribom.

Wśród panów mistrz olimpijski – Johannes Hoeflot Klaebo – uzyskał rezultat 2.58.06, jednak był lepszy od drugiego Federico Pellegrino jedynie o 26 setnych. Brązowy medal zdobył Rosjanin Alexander Trentev. W ostatniej walce o krążki znaleźli się dziś także Joni Maki, Artem Maltsev i Oskar Svensson.

Wszyscy Polacy odpadli dziś na etapie kwalifikacji. Kamil Bury stracił do zwycięzcy pierwszej rywalizacji dnia 17 sekund i 70 setnych, zajmując 58. miejsce. Wśród pań najlepiej spisała Izabela Marcisz, która z 39. rezultatem straciła 16 sekund 59 setnych do triumfatorki. Monika Skinder została uplasowana na 42. pozycji, a Weronika Kaleta jako 50.

Kolejna rywalizacja w biegach narciarskich czeka nas w czwartek – o 8:00 rozpocznie się wyścig kobiet stylem klasycznym na 10 kilometrów.