Therese Johaug sięgnęła po drugi już złoty medal podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Na dystansie 10 kilometrów Norweżka pokonała Finki Kerttu Niskanen oraz Kristę Parmakoski.

Nowa mistrzyni olimpijska stylem klasycznym na dystansie 10 kilometrów uzyskała czas 28 minut, 6 sekund oraz 3 dziesiątych. Taki rezultat dał jej minimalną przewagę nad drugą Kerttu Niskanen, która przejechała linię mety 0,4 sekundy po Johaug. Trzecia w zawodach Parmakoski miała już sporo gorszy wynik od liderek, do który straciła ponad pół minuty.

Krista po brąz sięgnęła natomiast dzięki minimalnej przewadze, wyprzedzając czwartą Natalię Nepryaevą o jedną dziesiątą sekundy. Piąta Katharina Hennig przejechała metę 12 sekund za Rosjanką, a szósta Ebba Anderson przejechała linię mety po kolejnych 7 sekundach. 7. pozycję w wyścigu zajęła Yulia Stupak, ósmą Jessie Diggins, a dziewiątą Teresa Stadlober. Najelpszą „10” na 10 kilometrów zamknęła Katherine Sauerbrey.

Izabela Marcisz spisała się dziś nieco gorzej niż w debiutanckiej rywalizacji na 7,5+7,5 kilometra. Z czasem 30.54.6 najlepsza z Polek zajęła 29. miejsce. Jako kolejna z „biało-czerwonych” na 49. pozycji została sklasyfikowana Monika Skinder. Karolina Kukuczka uzyskała 64. rezultat, a Magdalena Kobielusz przejechała metę jako 78.

Jutro o medale w stylu klasycznym zawalczą mężczyźni. Panów czeka wyścig na dystansie 15 kilometrów.