Finowie i Rosjanie zmierzą się ze sobą w finale olimpijskiego turnieju w hokeju na lodzie. Te ekipy pokonały dziś rywali w półfinałach.

Finlandia zagrała ze Słowacją niezwykle wyrównany półfinał. Sakari Manninen wyprowadził ekipę ze Skandynawii na prowadzenie w 16. minucie, otwierając wynik. Ten nie zmienił się przez całą drugą tercję, która nadal przebiegała bez większej przewagi którejkolwiek z ekip. Awans do finału zapewnił Finlandii na 40 sekund przed końcem Harri Pesonen, odbierając swoim trafieniem nadzieje Słowakom.

Jeszcze więcej wrażeń dał nam mecz Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego ze Szwecją. Niezwykle zacięta pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, ale w drugiej partii meczu 15 sekund wystarczyło Antonowi Slepyshevowi na zdobycie gola. Szwedzi jednak nie poddali się po tym trafieniu i nieprzerwane starania zaowocowały wyrównaniem przed Antona Landera w 49. minucie. Remis po 60 minutach doprowadził do dogrywki, w której jednak również nie udało się rozstrzygnąć meczu. W rzutach karnych Rosjanie wygrali 3-2 po bardzo długiej rywalizacji, a decydującego gola zdobył Arseni Gritsyuk.

Jutro Szwedzi zawalczą ze Słowakami o brązowy medal turnieju, a finał rywalizacji czeka nas w niedzielę o 5:10 polskiego czasu.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"