Reprezentacja Finlandii w hokeju na lodzie kobiet pokonała Szwajcarki w meczu o trzecie miejsce i stanęła na podium turnieju olimpijskiego.  W środę odbyły się także ćwierćfinału turnieju panów.

Finki dały Szwajcarkom bardzo niewiele miejsca do marzenia o medale. Na prowadzenie wyszły w 12. minucie po trafieniu Viivi Vainikki. W drugiej tercji dały pokaz wspaniałego hokeja, ale nie udało im się zamienić żadnego z ponad 20 strzałów celnych na gola. Kolejne trzy zdobyły jednak w finalnej partii spotkania, zupełnie zamykając Szwajcarii wejście na podium. Trafienia Sussany Tapani, Nelli Laitinen i Michelle Karvinen ustaliły wynik meczu na 4-0 i dały ich reprezentacji brąz olimpijski.

Za nami również ćwierćfinały turnieju mężczyzn. W grze o medale zostały już tylko cztery zespoły. Słowacja zaskoczyła USA, doprowadzając do rzutów karnych dzięki trafieniu w 60. minucie i wygrywając w nich, zyskując awans do półfinału. Zawiedli Kanadyjczycy, którzy nie poradzili sobie ze Szwedami i odpadli z turnieju po dwóch ciosach w ostatniej tercji. Rosyjski Komitet Olimpijski zdominował Duńczyków i efektywnie wykorzystał swoje sytuacje, wygrywając 3-2. Nieskutecznością wykazali się natomiast Szwajcarzy, którzy zmarnowali swoje szanse, a Finowie skorzystali z tego i wygrali 5-1, pozostając w grze o podium.

Jutro o 5:10 rozpocznie się finał turnieju kobiet, w którym Kanada zmierzy się z USA. W piątek czekają nas półfinały panów, a w kolejne dni spotkania decydujące o kolejności na podium.