Therese Johaug sięgnęła po zasłużony złoty medal w biegach narciarskich podczas ZIO. Podium uzupełniły Rosjanka oraz Austriaczka.

Przez pierwsze 4 kilometry wyścigu rywalki były blisko Johaug, ale później zupełnie im ona uciekła, kończąc zawody z 30-sekundową przewagą. Za nią duet utworzyły kolejne dwie zawodniczki, które na mecie podzieliło 0,3 sekundy. Dopiero na finiszu Natalia Nepryaeva przypieczętowała srebrny medal, broniąc się przed przeciwniczką. Brąz w 15-kilometrowej rywalizacji zdobyła Teresa Stadlober, która dała tym samym Austrii pierwszy olimpijski medal w biegach.

Kerttu Niskanen, która zajęła czwartą pozycję, była sześć sekund za podium. Piąta na mecie była Frida Karlsson, a szósta Jessie Diggins. Świetnie spisała się Izabela Marcisz – Polka podczas swojego debiutu olimpijskiego zajęła 16. miejsce, kończąc wyścig 3 minuty i 17 sekund za Johaug. Magdalena Kobielusz uplasowała się niżej, na 59. pozycji.

Biegi narciarskie powrócą w niedzielę o 8 rano, gdy mężczyźni wystartują w biegu skiathlonowym 15+15 km. Kobiety zobaczymy natomiast we wtorek, podczas kwalifikacji do sprintu.