Po pierwszym meczu w Gdańsku, gdzie Lechia rozgromiła drużynę z Macedonii – 4:1, podopieczni Tomasza Kaczmarka są o krok od awansu do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy, gdzie czeka na nią już austriacki zespół Rapid Wiedeń. Jednak na stadionie w Skopje ekipa z Pomorza musi jeszcze utrzymać trzybramkową przewagę, aby nie skończyło się odpadnięciem już w 1 rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.

Prawdopodobnie Tomasz Kaczmarek na spotkanie z Akademiją Pandev wstawi taki sam skład, jaki był w poprzednim tygodniu. Do drużyn wraca ostatnio kontuzjowany Ilkay Durmus, który może dziś wejść na murawę stadionu w stolicy Macedonii. Lechiści powinni jeszcze na boisku to przewagę z Gdańska powiększyć, więc awans do kolejnej rundy nie powinien być problemem. Choć jak w ostatnich latach polskie kluby nam przekonywały, to nie jest wszystko takie pewne.

Obie drużyny mają przez sobą inaugurację rozgrywek ligowych. Lechia  dzień po pierwszym meczu z Akademiją Pandev rozegrała sparing z drugoligową Radunią Stężyca. Lechiści pokonali to drużynę 2:1. W meczu tym wystąpili zawodnicy, którzy nie mieli okazji wystąpić przeciwko Macedończykom. Natomiast Akademija Pandev swoje rozgrywki rozpocznie już pod koniec lipca.

Rewanżowe spotkanie, które rozegrane zostanie w Skopje, będzie można wysłuchać za pośrednictwem naszego radia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Autor: Miłosz Sojka

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.