W „polskiej” grupie MŚ ­wszystkie drużyny mają jeszcze szansę na awans. Pełno jest scenariuszy, w których różne pary reprezentacji wchodzą do fazy pucharowej. Dla Polaków najlepszymi scenariuszami w meczu Saudyjczyków z Meksykanami są remis lub skromna wygrana ekipy z Ameryki Południowej.

Jest duża szansa, że bilans bramek może zadecydować o kolejności w grupie C. Dlatego w meczu Arabia Saudyjska – Meksyk najlepszym wynikiem dla Polaków zdaje się być remis, w przypadku którego możemy przegrać z Argentyną maksymalnie 2:0, aby awansować dalej. Jeśli Meksyk wygra 1:0, przegranie dwoma golami z „Albicelestes” również będzie promować kadrę Czesława Michniewicza.

Jako, że Meksyk i Arabia znajdują się w jednej grupie z reprezentacją Polski, kibice z nad Wisły z pewnością nieźle znają ich profile. Saudyjczycy zaskoczyli oczywiście w pierwszym spotkaniu, pokonując Argentynę, ale w starciu z „biało-czerwonymi” znacznie obniżyli loty. Podopieczni Herve Renarda dali się na tym mundialu poznać jako ekipa grająca z zaangażowaniem, preferująca oddanie piłki rywalowi, ale niezwykle groźna z kontrataku. To właśnie szybkie przejście z ataku do ofensywy było bronią, której „Zielony Sokoły” skutecznie użyły przeciwko w Argentynie.

Meksykanie swój jedyny punkt na tym turnieju zdobyli po remisie z Polakami w meczu, który zdaniem wielu osób był najnudniejszym jak do tej pory spotkaniem Mistrzostw Świata w Katarze. To wiele mówili o grze ekipy z Ameryki Południowej, która w przegranym 2:0 meczu z Argentyną nie pokazała zbyt wiele w ofensywie. W swoim drugim grupowym spotkaniu Meksykanie oddali tylko cztery strzały, w tym trzy spoza pola karnego i tylko jeden celny. Obrona tej drużyny spisuje się jednak bardzo dobrze, bo aż do 64. minuty solidnie neutralizowała poczynania Argentyńczyków w polu karnym Guillermo Ochoi.

Arabia Saudyjska przed pojedynkiem z Meksykiem musi zmagać się z dość poważnymi problemami kadrowymi. Ze względu na urazy nie zobaczymy dwóch ważnych ogniw tej ekipy – Yasira Al-Shahraniego oraz Salmana Al-Faraja. Dodatkowo Herve Renard nie może wystawić do gry Abdulelaha Al Malkiego, który pauzuje za kartki.

Przewidywane składy:

Arabia Saudyjska: Al-Owais – Al.Burayk, Al-Boleahi, Al-Amri, Abdulhamid – N. Al-Dawsari – S. Al-Dawsari, Kanno, Al-Najel, Al-Buraikan – Al-Shehri

Meksyk: Ochoa – Montes, Moreno, Araujo – Gallardo, Gutierrez, Alvaro, Herrera, Alvarez – Jimenez, Lozano

Jako że od pojedynku Arabia Saudyjska – Meksyk może należeć nas los na mundialu, warto śledzić również to spotkanie. Wygodnie będą mogli Państwo to robić od 20:00 w kanale 2. Radia GOL, gdzie to starcie skomentuje Piotr Sornat.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
W Radiu GOL od 2020, obecnie szef pismaków. Fan sportu, kibic Borussi Dortmund. W razie czego zapraszam do kontaktu.