Bohater walki wieczoru gali UFC 244, która w sobotnia noc odbyła się w Madison Square Garden poinformował fanów o swojej decyzji. “Żegnaj walko!” – napisał w poście zamieszczonym na Instagramie

Choć w ostatnim pojedynku Diaz wyglądał na słabszego od Jorge Masvidala to sam zawodnik do końca starał się odwrócić przebieg pojedynku. Mimo głębokich rozcięć w okolicy prawego oka charakternie parł do przodu, by przejąć inicjatywę. Po trzeciej rundzie sędzia postanowił przerwać walkę, , po konsultacji z lekarzem. Tym samym Jorge Masvidal pokonał Nate’a Diaza i zdobył specjalny pas BMF (pas dla najlepszego skurczybyka UFC). 

 

Wydawać się mogło, że pełen woli walki i charakteru Diaz, przełknie gorycz porażki, która nie przyniosła mu powodów do wstydu. W kuluarach głośno mówiło się o rewanżu.  Decyzja zawodnika dziwi biorąc pod uwagę,  iż kilka tygodni wcześniej zapowiedział, że nie myśli o sportowej emeryturze, a walka jest całym jego życiem. Jak widać Amerykanin szybko zweryfikował swoje plany.

Pieprzyć rewanż. To gówno skończyło się jeszcze zanim się zaczęło. Wyruszam w trasę. Żegnaj walko!

Nate Diaz stoczył w zawodowym MMA 32 pojedynki, z czego 20 wygrał. Dla UFC występował od 2007 roku. W oktagonie mierzył się z takimi zawodnikami jak Anthony Pettis, Rafael dos Anjos czy Conor McGregor – z którym w marcu 2016 sensacyjnie wygrał. 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.