Hubert Hurkacz pokonał Adriana Mannarino 7:6(5),6:4 i awansował do drugiej rundy turnieju Rolex Paris Masters 2022. We wtorek głównie dokańczano mecze pierwszej rundy, ale rozegrano także trzy pojedynki rundy drugiej.

Już wynik wskazuje na to, że pojedynek Polaka i Francuza był bardzo zacięty. W pierwszym secie nie mieliśmy przełamań, choć Mannarino miał aż osiem breakpointów. Wtedy jednak Hurkacz najczęściej ratował się asami. W dodatkowej rozgrywce zwodnicy również szli punkt za punkt, ale to Hurkacz wykorzystał pierwszą piłkę setową i wyszedł na prowadzenie w meczu. Obraz pojedynku nie zmienił się w drugiej partii. Jedynego breakpointa w meczu wykorzystał przy stanie 4:4 Hurkacz i to przełamanie zaważyło na losach seta, a w konsekwencji meczu. Polak wygrał 7:6(5),6:4, już w środę zmierzy się z Holgerem Rune w meczu drugiej rundy. Duńczyk po dramatycznym spotkaniu pokonał Stana Wawrinkę 4:6,7:5,7:6(3). Obronił w tym meczu trzy piłki meczowe.

Do drugiej rundy awansował także rozstawiony Pablo Carreno Busta, który pokonał swojego rodaka Alberto Ramosa-Vinolasa 6:3,6:3. Na korcie centralnym Jack Draper wyeliminował Arthura Rinderknecha 6:3,6:4. Karen Chaczanow okazał się lepszy od Marca-Andrei Hueslera 6:3,4:6,6:4.

We wtorek rozegrano już trzy spotkania rundy drugiej. Andriej Rublow pokonał w godzinę Johna Isnera 6:2,6:3 i jest blisko awansu do ATP Finals. Novak Djoković uporał się z Maxime Cressym 7:6(1),6:4, a Casper Ruud z Richardem Gasquetem 6:1,7:6(7).

W środę dokończenie drugiej rundy. Na korcie centralnym zagra cała śmietanka ATP: Miedwiedew, Tsitsipas, Alcaraz i wracający Nadal. Polscy kibice skupią się na korcie nr. 1, gdzie swój mecz przeciwko Holgerowi Rune rozegra Hubert Hurkacz.  Pojedynek Polaka i Duńczyka zaplanowano jako trzeci od 11:00. Powinien się rozpocząć około 17:00.