Magda Linette odpadła w 1/8 finału turnieju WTA na kortach ziemnych w Strasburgu (pula nagród 202 tys. dol.). Polska tenisistka w drugiej rundzie przegrała z rozstawioną z numerem drugim Ukrainką Jeliną Switoliną 6:7 (0-7), 5:7.

W pierwszym secie przegrywała 1:3, ale szybko odrobiła stratę i przez pewien czas nie pozwalała faworytce ponownie odskoczyć. W 12. gemie prowadziła 30:15 i była o dwie piłki od wygrania inauguracyjnej partii. Ukrainka opanowała jednak sytuację, a w tie-breaku pomocną dłoń wyciągnęła do niej Linette, która zupełnie nie mogła się wtedy odnaleźć. Z siedmiu punktów zdobytych przez rywalkę sześć to efekt jej pomyłek.

W drugiej odsłonie poznanianka wypracowała przewagę 4:1, ale pozwoliła przeciwniczce stopniowo odrobić stratę, do czego doszło w 10. gemie. W nim Polka miała nawet piłkę setową, ale w kolejnej akcji zanotowała błąd. Switolina poczuła swoją szansę, zaliczając wówczas “breaka”, a potem zapisując na swoim jeszcze dwa kolejne gemy i w ten sposób wygrywając trwające prawie dwie godziny spotkanie.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.