Najwyżej rozstawiona Rumunka Simona Halep wygrała tenisowy turniej WTA w Rzymie. W finale prowadziła z broniącą tytułu Karoliną Pliskovą 6:0, 2:1 i wówczas Czeszka wycofała się z powodu urazu.

Po pierwszym secie Pliskovej rozmasowano plecy. Czeszka wróciła do gry, ale nie była w stanie grać na swoim najwyższym poziomie.

Halep zwyciężyła w Rzymie po raz pierwszy w karierze. W finale grała także w 2017 i 2018 roku, ale obydwa te mecze przegrała z Ukrainką Jeliną Switoliną.

Rumunka jest za to w świetnej formie, od kiedy wznowiono rywalizację w cyklu WTA po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – wygrała wszystkie 10 spotkań. Wliczając także wyniki z lutego, jest niepokonana od 14 meczów i ma już w tym sezonie trzy tytuły.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.