Magda Linette przegrała z Belgijką Elise Mertens 2:6, 4:6 w drugiej rundzie turnieju tenisowego WTA rangi Premier 5 w Rzymie.

W pierwszej partii zwycięsko zakończyła dopiero szóstego gema. W drugim secie Mertens, ćwierćfinalistka niedawnego wielkoszlemowego US Open, szybko wyszła na 2:0, później prowadziła 5:2, ale wtedy przegrała, i to „do zera”, pierwszego gema przy własnym podaniu.

Polka poszła za ciosem i nie oddała rywalce punktu także w kolejnej rozgrywce, ale 24-letnia Mertens, szybko wróciła do równowagi i w następnym gemie przypieczętowała triumf, choć dopiero przy piątej piłce meczowej.

Wcześniej Linette miała „breaka” i mogła doprowadzić do remisu, ale wtedy Belgijka poprosiła o tzw. przerwę medyczną, która trwała kilkanaście minut. Po powrocie na kort i do gry trzy kolejne akcje padły jej łupem i po 95 minutach zakończyła pojedynek.