W niedzielę odbył się finał turnieju rangi WTA 500 w Berlinie. Zwyciężczynią imprezy została Tunezyjka Ons Jabeur, która w decydującym meczu okazała się lepsza od Belindy Bencic.

Przebieg meczu mógł zawieść kibiców zgromadzonych na berlińskiej arenie. Finał turnieju z reguły powinien być zaciętym pojedynkiem pomiędzy najlepszymi – pełnym emocji, zwrotów akcji oraz dramaturgii. Tymczasem niedzielna konfrontacja trwała zaledwie 51 minut i zakończyła się przedwcześnie. Pierwszy set rozpoczął się dla szwajcarskiej mistrzyni olimpijskiej najgorzej jak tylko mógł, czyli od straty serwisu. Bencic zdołała jednak ją odrobić, lecz już w następnym gemie tenisistka z Tunezji ponownie odebrała serwis swojej przeciwniczce. Pierwsza partia zakończyła się więc rezultatem 6:3 dla Jabeur. Niestety po wznowieniu gry panie długo nie pograły – przy stanie 1:2 Bencic poddała mecz, co oznaczało, że triumfatorką turnieju w Berlinie została Ons Jabeur.

Nie jest to styl, w którym chce się wygrywać duże imprezy – obie panie z pewnością chciałyby dograć to spotkanie do końca i zweryfikować swoje siły w równej walce. Trzeba jednak oddać królowej co królewskie – Za Jabeur świetny tydzień, w trakcie którego Tunezyjka zgłosiła swoją mocną kandydaturę w zbliżającym się wielkimi krokami Wimbledonie.

W tenisowym kalendarzu przyszedł czas na zbieranie ostatnich szlifów przed brytyjskim szlemem. Panie wezmą udział w turniejach w Eastbourne (ranga WTA 500) oraz Bad Homburg (WTA 250), a już w następny poniedziałek staną do rywalizacji na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club.

Jarosław Truchan

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.