Poznaliśmy podział grup Ligi Mistrzyń UEFA 2022/2023. W „grupie śmierci” znalazło się Paris Saint-Germain Pauliny Dudek, zaś szczęście uśmiechnęło się do Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek.

Paris Saint-Germain, które do fazy grupowej musiało dostać się przez eliminacje, trafiło do grupy A wraz z Chelsea, Realem Madryt i „kopciuszkiem” tegorocznej edycji, Vllaznią Szkodra. Niestety, w meczach grupowych nie zobaczymy Pauliny Dudek – wicekapitan naszej reprezentacji w meczu D1 Arkema z FC Fleury 91 zerwała więzadła krzyżowe w kolanie i czeka ją kilka miesięcy przerwy.

Przed rokiem w podobnej sytuacji była Ewa Pajor. Tym razem nasza napastniczka jest gotowa do pomagania Wilczycom na boisku od pierwszych meczów Ligi Mistrzyń. Wydaje się jednak, że VfL trafił na najłatwiejszych rywali – Slavię Praga, SKN Sankt Pölten oraz AS Romę. Polscy kibice czekają też na powrót na boisko drugiej z naszych zawodniczek w barwach klubu z Wolfsburga – Katarzyna Kiedrzynek jednak będzie musiała wygryźć spomiędzy słupków bramki Merle Frohms.

W grupie C spotkają się kolejne trzy duże marki – Olympique Lyon, Arsenal i Juventus. Skład grupy uzupełnia mistrz Szwajcarii, FC Zurych, mający jednak za sobą już ligową porażkę z największym rywalem, Servette FCCF. W grupie D z kolei faworytkami do awansu do ćwierćfinału będą piłkarki Barcelony i Bayernu, którym opór postarają się postawić drużyny FC Rosengård i Benfici.

Spotkania Ligi Mistrzyń relacjonować będziemy na antenach Radia GOL. Pierwsze dwie kolejki zaplanowane są na 19-20 oraz 26-27 października.

 

Foto: Kristian Skeie – UEFA/UEFA via Getty Images

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, naiwny idealista