Cristiano Ronaldo jeszcze nie wybiegł na boisko podczas EURO 2020, a już skupił na sobie całą uwagę mediów na całym świecie. Portugalczyk zaskoczył, gdy podczas konferencji prasowej zamienił szklanki Coca-Coli na własną butelkę wody mineralnej.


CR7 = zdrowy tryb życia

Wydawałoby się, że to nic nowego. Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski i Leo Messi promujący zdrowy tryb życia? To już było. No, nie tym razem. Napastnik Juventusu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości w świecie sportu, a swoją ugruntowaną pozycję skutecznie wykorzystuje, aby raz na jakiś czas zaprezentować dobre nawyki młodym ludziom. Nie inaczej było na konferencji prasowej przed meczem z Węgrami.

CR7, gdy tylko pojawił się na spotkaniu z dziennikarzami ostentacyjnie odsunął dwie szklanki z logiem Coca-Coli, zamieniając je na przyniesioną przez siebie butelkę wody. Oliwy do ognia dodał fakt, iż Portugalczyk wykrzyczał do mikrofonu słowa “pijcie wodę”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Coca-Cola jest głównym sponsorem EURO 2020. Co na to UEFA?


“Problemy, problemy Ronaldo”

Szacuje się, że umowa UEFY z Coca-Colą opiewa na 35 milionów euro i jest drugą, po Heinekenie, najdroższą umową sponsorską właśnie tej organizacji. Wydaje się, że mimo swojej pozycji w świecie piłki Ronaldo może mieć niemałe problemy z włodarzami UEFA.

Portugalia, wraz z CR7 w składzie, już dziś o 18:00 zainauguruje turniej meczem z Węgrami. Oprócz nich, w grupie są jeszcze Francja i Niemcy, które staną naprzeciw siebie o 21:00 polskiego czasu. Czy ekipa Ronaldo wyjdzie z grupy, dzięki czemu Portugalczyk będzie miał więcej możliwości do głoszenia sądów na konferencjach?

Autor: Robert Saganowski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.