Jako pierwsze na parkiecie pojawiły się reprezentacje Włoch i Belgii. W szeregach tych drugich nie pojawiła się Britt Herbots, którą z dalszego udziału w Mistrzostwach Europy wykluczyła kontuzja. Podopieczne Gerda Vande Broek’a zdołały wygrać drugą partię, ale to było wszystko, na co pozwoliły dobrze dysponowane Włoszki. W trwającym 95 minut spotkaniu z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Paola Egonu (27) oraz Elena Pietrini (19).

Włochy – Belgia 3:1 (25-14, 23-25, 25-17, 25-12)

O ostatnie miejsce w ćwierćfinale rywalizowały Rosjanki i Białorusinki. Zawodniczki prowadzone przez Sergio Busato po grze na przewagi, zakończyły premierową odsłonę na swoją korzyść. Drugą partie również wygrały. W trzecim secie lepiej prezentowały się Białorusinki, które zwyciężyły 25:19. W czwartej partii sytuacja była bardzo dynamiczna. Rosjanki szybko odrobiły kilkupunktową stratę do swoich rywalek i zaczęły budować przewagę. W końcówce tej partii wygrywały już 24:18, ale Białorusinki zbliżyły się na jeden punkt i były blisko wyrównanie. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem Rosjanek, które w ćwierćfinale zagrają z Włoszkami.

Rosja – Białoruś 3:1 (27-25, 25-20, 19-25, 25-23)

Źródło: eurovolley.cev.eu

Autor: Mateusz Gajda