Walka o awans do Ekstraklasy nadal trwa, zwycięstwo Wisły nad Bruk-Betem może dużo zmienić w kontekście walki o awans.

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica 2-1

Wiślacy zwyciężają nad Słoniami możliwe, że w najważniejszym meczu tego sezonu. Wisła zaczęła ten mecz kapitalnie, w 10. minucie gola zdobył Miki. Bruk-Bet się obudził i zaczął atakować, tym sposobem w 22. minucie po odbiorze Ambrosiewicza, Kacper Karasek pokonał Biegańskiego i było   1-1. Oba zespoły miały swoje okazje, ale to dopiero w 60. minucie Bartosz Jaroch wpisał się na listę strzelców po nieziemskim strzale zza pola karnego. Był to jeden z najpiękniejszych goli sezonu. Wisła zwyciężyła, a ten mecz przybliżył ich do awansu.

Sandecja Nowy Sącz – ŁKS Łódź 1-0

ŁKS Łódź jest bardzo blisko awansu, jednak porażka z Sandecją może im utrudnić sytuacje, tym bardziej że rywale odnieśli zwycięstwa. Nowo Sączanie zdobyli gola w 12. minucie, była to bramka samobójcza Bartosza Szeligi. Mimo że Sandecja zwyciężyła z liderem, to jest już pewni spadku do 2. ligi.