Ludovic Obraniak niedawno ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery piłkarskiej. Zapomnieliśmy mimowolnie o byłym reprezentancie Polski, a on przypomniał o sobie przy okazji ogłoszenia trudnej dla każdego gracza decyzji. Piłkarskiego emeryta na spytki wziął błyskawicznie “Super Express” i w tej rozmowie pojawił się ciekawy wątek Waldemara Fornalika.

Obraniak wspominał na łamach tabloidu o współpracy z selekcjonerami reprezentacji Polski. Z szacunkiem wypowiedział się o Leo Benhakkerze, Franciszku Smudzie i Adamie Nawałce. Gorzko było jednak w akapicie, który mówił o obecnym trenerze Piasta Gliwice.

Szkoda słów i czasu na niego. Nie znosiłem tego człowieka i jego zachowania – odpowiedział na pytanie o fornalika obraniak.

Popularny “Ludo” otwarcie przyznał się też do konfliktu z Jakubem Błaszczykowskim. Obraniak miał pretensje do Kuby za publiczną krytykę jego osoby po meczu z Czarnogórą, kiedy to pomocnik otrzymał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. Było to we wrześniu 2012 roku, podczas eliminacji do MŚ w Brazylii. Wtedy właśnie selekcjonerem był Waldemar Fornalik. Obraniak w kadrze te szkoleniowca wystąpił sześć razy.

Łącznie pomocnik rozegrał dla biało-czerwonych 34 mecze w latach 2009-2014. Debiutował u Benhakkera, żegnał się z kadrą u Nawałki. Zdobył dla naszej reprezentacji sześć goli, zanotował pięć asyst, a dwa razy wyleciał z boiska z powodu czerwonej kartki. Karierę zawodniczą zakończył w wieku 33 lat. Gdy debiutował w polskiej kadrze, był piłkarzem Lille. Później reprezentował jeszcze barwy Bordeaux, Werderu Brema, Rizesporu, Maccabi Haifa i Auxerre.

UDOSTĘPNIJ