Primoż Roglić zwyciężył na pierwszym etapie kolarskiego wyścigu dookoła Hiszpanii. Słoweniec z grupy Jumbo-Visma okazał się najlepszy na etapie jazdy indywidualnej na czas w Burgos.

Hattrick Roglica?

Były skoczek narciarski to obecnie jeden z najlepszych kolarzy na świecie. Roglić szczególnie upodobał sobie Vueltę, którą wygrywał już w latach 2019 – 2020. Czy Słoweniec ustrzeli swoistego hattricka i doda do kolekcji trzeci triumf z rzędu? Wszystko na to wygląda. Kolarz ekipy Jumbo-Visma dał dobre podwaliny do końcowego sukcesu już na pierwszym etapie Wielkiego Touru.

Na 7-kilometrowej trasie dookoła Burgos Roglić zwyciężył z przewagą 6 sekund nad drugim Alexem Aranburu z Astana-PremierTech. Dla Hiszpana pozycja wicelidera po pierwszym etapie jest jednym z największych sukcesów w seniorskiej karierze, a do tego osiągniętym na “własnej ziemi”. Trzeci finiszował Jan Tratnik (Bahrain-Victorious), który zmagania zakończył 2 sekundy za Aranburu i 8 za zwycięzcą z Trbovlje.

Alex Aranburu w barwach Astany

W czołowej “8” na próżno szukać wielu faworytów do podium w Santiago de Compostela. Na 10. lokacie uplasował się Aleksandr Vlasov, który po udanym Giro d’Italia (4. miejsce) liczy na finisz w TOP 3 na zakończenie Vuelty. Tuż za nim, na 11. miejscu zmagania na pierwszym etapie zakończył Jan Polanc (UAE-Team Emirates), który na Igrzyskach Olimpijskich wspomagał swoich krajanów, Pogacara oraz Roglica, w walce o medale.

Autor: Robert Saganowski