Rein Taaramäe
Rein Taaramäe / źródło: commons.wikimedia.org / fot. Marianne Casamance

34-letni Rein Taaramäe z grupy Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux był najszybszy w poniedziałkowym etapie kolarskiego Vuelta a España. Estończyk został także nowym liderem wyścigu. Jako drugi finiszował Amerykanin Joe Dombrowski (UAE-Team Emirates), a trzeci Francuz Kenny Ellisonde (Trek-Segafredo).

W poniedziałek, 15 sierpnia, odbył się trzeci etap kolarskiego wyścigu Dookoła Hiszpanii. Biorący udział w zmaganiach zawodnicy mieli do pokonania nieco ponad 200-kilometrowy odcinek z Santo Domingo de Silos do Picón Blanco. Na trasie etapu znalazły się trzy podjazdy. Pierwszą górską premię (Puerto del Manquillo) zgarnął Francuz Kenny Ellisonde (Trek-Segafredo). Na szczycie Alto de Bocos najszybszy był Austriak Tobias Bayer (Alpecin-Fenix), a Picón Blanco padł łupem Reina Taaramäe.

Także cały etap należał do Estończyka. Przedstawiciel Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux wygrał poniedziałkowe zmagania z ucieczki. Dzięki temu został on nowym liderem całego wyścigu. Za plecami 34-latka uplasowali się dziś Amerykanin Joe Dombrowski (UAE-Team Emirates) i zwycięzca pierwszej premii górskiej, wspomniany już Kenny Ellisonde.

10.  Giulio Ciccone Włochy Trek-Segafredo 5:18:45 +1:48

Drugi w całym wyścigu, za plecami Reina Taaramäe, jest Kenny Ellisonde, który traci do Estończyka 25 sekund. Na trzecim miejscu znajduje się natomiast Słoweniec Primož Roglič (Team Jumbo-Visma), którego strata wynosi dokładnie pół minuty.

10.  Mikel Landa Hiszpania Bahrain-Victorious 9:26:53 +1:09

W wyścigu Vuelta a España, który wchodzi w skład cyklu World Tour, udział bierze jeden reprezentant Polski, 31-letni Rafał Majka. Przedstawiciel grupy UAE-Team Emirates zajął w poniedziałkowym etapie 51. miejsce z nieco ponad trzyipółminutową stratą. W całych zmaganiach „Biało-Czerwony” zajmuje 55. lokatę (+3:57). Już juto czwarty etap wyścigu.