Hubert Hurkacz i Szymon Walków walczyli w deblu o drugą rundę z kolumbijską parą Cabal/Farah, ale ich mecz nie został dokończony. Za wszystko odpowiedzialna jest pogoda. Dziś jednak zaległości powinny zostać nadrobione.

WTA

W dolnej części drabinki pań 1/16 finału jest już prawie gotowa. Brakuje jedynie kogoś z pary Angelique Kerber/Anhelina Kalinina. Zadziwiające jest to, że dalej awansowały głównie zawodniczki wyżej rozstawione. Nie ma prawie żadnych niespodzianek. Naomi Osaka wygrała walkowerem, Aryna Sabalenka pokonała Tamarę Zidansek, a Barbora Krejcikova w przerwanym na kilkadziesiąt minut meczu pokonała bezproblemowo Christinę McHale.

Dziś na kort wybiegnie Iga Świątek. Przeciwniczką Polki będzie Fiona Ferro. Francuzka zajmuje aktualnie 74. miejsce w rankingu WTA. Jej największym osiągnieciem na turniejach wielkoszlemowych jest czwarta runda French Open w zeszłym roku. Wtedy przegrała z… Igą Świątek. To był jedyny pojedynek tych pań – pewnie wygrany przez zawodniczkę z Raszyna.

Pełna drabinka turnieju WTA do wglądu TUTAJ.

ATP

Chwilę po Idze na tym samym obiekcie pojawi się Hubert Hurkacz. Wrocławianin w pierwszej rundzie pokonał Igora Gierasimowa, a teraz zmierzy się z Włochem Andreasem Seppim. Hubert jeszcze nigdy nie grał z 37-latkiem pochodzącym z Bolzano. Biorąc jednak pod uwagę ponad czterogodzinny pojedynek Seppiego w pierwszej rundzie z Fucsovicsem oraz dobrą dyspozycję naszego tenisisty, to jest on zdecydowanym faworytem.

W trzecim dniu, podobnie jak u pań, rozwiązała się sprawa dolnej części drabinki w 1/16 finału. Do tego etapu awansowali m.in. Danił Miedwiediew, Stefanos Tsitsipas, czy Andriej Rublow. Faworyci do zwycięstwa pozostają więc cały czas w grze. Na górze drabinki czeka na nich jednak Novak Djoković, który swój mecz z Tallonem Griekspoorem w 1/32 finału rozegra dziś.

Pełna drabinka turnieju ATP do wglądu TUTAJ.

Deble

Hubert Hurkacz i Szymon Walków nie mogli być zadowoleni z losowania. Trafili na bardzo ciężkich do pokonania – Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha. Mimo to, mecz zaczął się dobrze dla Polaków. Wygrali pierwszego seta 6-3, a w drugim doprowadzili do tie-breaka. Ten okazał się przegrany. W trzecim secie przy wyniku 2-1 dla Hurkacza i Walkowa zaczęło padać. Spotkanie ma zostać dokończone dziś.