Rozstawiona z numerem czwartym Naomi Osaka pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 1:6, 6:3, 6:3 w finale turnieju US Open. Japońska tenisistka ma w dorobku trzy tytuły wielkoszlemowe, a sukces w Nowym Jorku świętowała po raz drugi w karierze.

Dziewiąta w rankingu WTA Osaka może pochwalić się stuprocentową skutecznością w występach w wielkoszlemowych finałach. Co więcej, dotychczas za każdym razem, kiedy była w ćwierćfinale zmagań tej rangi, potem sięgnęła po tytuł.

Białorusinka po raz trzeci wystąpiła w finale nowojorskiej imprezy wielkoszlemowej. W latach 2012-13 uległa w nim Serenie Williams. W tym roku słynną Amerykankę wyeliminowała w półfinale, a w trzeciej rundzie Igę Świątek.

Naomi Osaka za sprawą triumfu w tegorocznej edycji US Open zapisała się w historii tenisa. Niespełna 23-letnia japońska tenisistka została pierwszą osobą z Azji, która wywalczyła trzy tytuły wielkoszlemowe w singlu.

Osaka pierwsze zwycięstwo w zmaganiach tej rangi także odniosła na kortach w Nowym Jorku, a miało to miejsce w 2018 roku. Cztery miesiące później zaś powiększyła swój dorobek o triumf w Australian Open.

Osaka była rozstawiona w tegorocznym US Open z numerem czwartym, ale w rankingu WTA plasuje się obecnie na dziewiątej pozycji. Za sprawą sobotniego sukcesu w poniedziałek była liderka światowej listy awansuje na trzecie miejsce.