Reprezentacja Polski pokonała w piątek Włochy 3:2 i awansowała do półfinału United Cup. O wszystkim zadecydował zwycięski dla biało-czerwonych mecz drużyn mieszanych.

Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6,1:6

Bez niespodzianki, Daniel Michalski nie miał szans z Lorenzo Musettim. Włoch dominował od początku do końca spotkania oddając Polakowi po jednym gemie w obu setach. Widać było na korcie różnicę ponad dwustu miejsc w rankingu ATP. Mecz trwał niespełna godzinę i reprezentacja Włoch wyszła na prowadzenie 1:0.

Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2,6:4

Liderka rankingu wykonała swoje zadanie, mimo problemów w drugim secie. Pierwszy gładko wygrany przez Polkę 6:2. W drugiej partii również zapowiadało się na pewną i szybką wygraną, ponieważ Świątek prowadziła 3:0 z podwójnym przełamaniem. Zabrakło jednak Polce koncentracji, pozwoliła się przełamać i większość gemów do końca meczu rozgrywana była na przewagi. Nawet w ostatnim Trevisan miała jeszcze trzy breakpointy, ale Świątek wybroniła się i doprowadziła do remisu w meczu Polska – Włochy.

Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini 4:6,6:3,3:6

Na papierze miało to być najbardziej wyrównane starcie w tym meczu i tak też się stało. Hurkacz rozpoczął mecz od straty serwisu, ale zdołał szybko odrobić straty. Niestety kryzysowy dla najlepszego polskiego singlisty przyszedł przy stanie 4:4, gdy Berrettini znów przełamał Hurkacza i w następnym gemie zamknął seta wynikiem 6:4. Drugi set to najlepsza wersja Hurkacza, który był agresywny, wywierał presję na rywalu, co pozwoliło mu zdobyć jedno przełamanie i wygrać 6:3. Wydawało się, że to Polak powinien pójść za ciosem, ale znów zaczął popełniać proste błędy, co wykorzystał Berrettini uzyskując jedno przełamanie i wygrywając decydującego seta 6:3.

Magda Linette – Lucia Bronzetti 6:1,6:2

Trudne zadanie stało przed Magdą Linette, która wiedziała, że jej porażka może zamknąć Polakom drogę do awansu. Nasza druga singlistka wzorowo jednak wywiązała się ze swoich obowiązków dominując Lucie Bronzetti od początku do końca i wygrywając 6:1,6:2.

Świątek/Hurkacz – Rosatello/Musetti 6:1,6:2

Przed mixtem było wiadome, że obie drużyny awansując do Final Four United Cup. Sprawą otwartą pozostawało jednak zwycięstwo w mieście Brisbane. To przypadło Polakom za sprawą duetu Świątek/Hurkacz, którzy nie pozostawili złudzeń pokonując Włoską parę 6:1,6:2.

W półfinale rywalem reprezentacji Polski będą Stany Zjednoczone. Pierwsze spotkania w piątek o 3.00 w nocy czasu polskiego. Daniel Michalski zagra z Francesem Tiafoe, a Iga Świątek z Jessicą Pegulą. Dokończenie rywalizacji w sobotę. Ewentualny finał w niedzielę.