Zarko Udovicić nie musiał długo się martwić o to, czy pozostanie w Ekstraklasie. Po spadku Zagłębia Sosnowiec szybko znalazł angaż w nowym klubie. Serb zostanie zawodnikiem Lechii Gdańsk, z którą podpisał dwuletni kontrakt. 

Udovicić był kluczowym zawodnikiem słabo spisującego się w tym sezonie Zagłębia Sosnowiec. W obecnych rozgrywkach zagrał w 32 meczach, w których strzelił osiem bramek i zaliczył 10 asyst. Ten transfer to świetny ruch dla obydwu stron. Serb jest bardzo dobrym zawodnikiem jak na polskie warunki i nareszcie dostanie szansę pokazania swoich umiejętności w lepszym klubie. W drużynie Lechii o miejsce w pierwszym składzie będzie walczył ze swoim rodakiem Filipem Mladenoviciem lub ze skrzydłowymi zdobywcy Pucharu Polski. 31-latek jest bowiem bardzo uniwersalnym zawodnikiem – może grać na lewej obronie lub na skrzydle. Istotnie prawdopodobne jest, iż zastąpi Konrada Michalaka, który ma szansę na zagraniczny transfer.

Udovicić w przeszłości grał w takich klubach jak Sloboda Uzice, Mladost, Napredak oraz Novi Pazar. Do Zagłębia przeniósł się w 2015 roku i trzy lata później wywalczył z klubem z Sosnowca awans do ekstraklasy.

Serbski skrzydłowy to nie jedyny piłkarz z Zagłębia, który może opuścić zespół. Po spadku z ekstraklasy wielu innych zawodników będzie chciało zmienić barwy i poszukać zatrudnienia w ligach zagranicznych lub w jakimś klubie z ekstraklasy. Na tę chwilę najgłośniej mówi się o odejściu trenera Valdasa Ivanauskasa.

Zobacz także: Czeski skrzydłowy trafi do Legii?

Zobacz także: Gary Cahill opuszcza Chelsea

Adam Banasiak (Zagłębie Sosnowiec), Ricardinho (Wisła Płock), Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec) / fot. Mikołaj Barbanell / Radio GOL

 

UDOSTĘPNIJ
Michał Salamucha
Urodzony w Warszawie student i miłośnik wszystkiego co włoskie, a w szczególności piłki nożnej. Poza "calcio" w każdej postaci pasjonat języków obcych, muzyki, horrorów oraz literatury grozy.