Trzecie zwycięstwo, aczkolwiek pierwsze „wymęczone” odniosły polskie hokeistki na mistrzostwach świata dywizji 1B. Po dniu przerwy podopieczne Zbigniewa Wróbla wygrały w Katowicach z Koreankami 2:1.

Już w drugiej minucie Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie – po dośrodkowaniu Tetiany Oniszczenko Wiktoria Sikorska najpierw trafiła w słupek, ale później dobiła strzał do bramki rywalek. Koreanki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej tercji – w dziesiątej minucie gola na 1:1 zdobyła kapitan Azjatek, Park Jong-ah.

W drugiej kwarcie długo nie padała kolejna bramka. Na pięć minut przed jej końcem jednak sprawę w swoje ręce wzięły nasze pierwszopiątkowe zawodniczki – Sylwia Łaskawska wykorzystała potknięcie Kim Do-won, przejmując krążek w naszej tercji i w sytuacji dwa na jeden zagrała do Karoliny Późniewskiej, a ta pokonała Cheon Hyo-seo. Kapitan naszej reprezentacji miała szansę przypieczętować triumf, jednak w ostatniej minucie meczu nie wykorzystała rzutu karnego podyktowanego po opóźnianiu gry przez Lee Eunji.

Przed Polkami jeszcze mecze z Włoszkami i reprezentantkami Chin. Azzurre pokonały w poniedziałek 1:0 Kazaszki, natomiast dziewiąta drużyna igrzysk w Pekinie rozgromiła Słowenki 14:2. Kluczowy będzie czwartkowy mecz z Chinkami – bez względu na wynik wtorkowego spotkania Polska-Włochy, zwyciężczynie meczu kończącego turniej na lodowisku Jantor awansują do dywizji 1A.

Autor: Wojciech Nowakowski