Po trzysetowej porażce z Serbkami przed polskimi siatkarkami kolejny rywal z najwyższej półki. W środę w Atlas Arenie podopieczne Stefano Lavariniego podejmować będą Amerykanki.

Do drugiej fazy mistrzostw świata nasze najbliższe rywalki podchodziły po takim samym wyniku, jaki wczoraj uzyskały Biało-Czerwone – porażce 0:3 z obrończyniami tytułu. Amerykanki miały już okazję powrócić na zwycięskie tory, pokonując 3:1 reprezentację Dominikany. Polki natomiast zapowiadają, że z meczu z Serbkami wyciągną naukę, która pozwoli im przygotować się lepiej do spotkania z USA.

Nie ulega jednak wątpliwości, że faworytkami tego spotkania nasze siatkarki nie będą – grają przeciwko aktualnym mistrzyniom olimpijskim, a porażki na tym turnieju notowały już ze słabszymi rywalkami, jak Turczynki czy Dominikanki. Jeśli jednak Polki myślą o awansie do ćwierćfinału, muszą postarać się przynajmniej podreperować dorobek punktowy i stosunek setów – zacięty bój na pewno dodałby Biało-Czerwonym animuszu przed kluczowymi meczami z Kanadą i Niemcami.

Początek spotkania o godz. 20:30. Relacjonować je będziemy na kanale 2. Radia GOL.

 

Fot. FIVB

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, curler, sędzia, sekretarz Polskiej Federacji Klubów Curlingowych, naiwny idealista