Iga Świątek pokonała Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0 i sięgnęła po drugie trofeum w tym roku! Finał mężczyzn był bardziej zacięty. Po raz dziesiąty w Rzymie wygrał Rafael Nadal.

Polska tenisistka turniej w Rzymie na pewno zapamięta na długo. Zapamiętają go również kibice. Po rozegraniu ćwierćfinału i półfinału w sobotę, z zaciekawieniem oczekiwano na decydujące starcie. Z każdym meczem Iga Świątek prezentowała coraz lepszą grę, ale to finał okazał się widowiskiem jednej zawodniczki. Polka potrzebowała zaledwie 46 minut, aby pokonać Karolinę Pliskovą. Czeszka dała się zdominować na korcie i nie wygrała żadnego gema. Przed zbliżającym się Roland Garrosem, triumf w takich stylu robi wrażenie. Obrona tytułu wywalczonego w poprzedniej edycji to bardzo możliwy scenariusz. W pomeczowym wypowiedzi Iga Świątek nie ukrywała radości z wygranej:

Karolina miała świetną serię tutaj i przez lata pokazuje jak dobrą jest tenisistką. Gratuluję jej świetnej gry przez cały tydzień. Dla mnie to był bardzo trudny turniej. Nawet nie śniło mi się, że tak się to może dla mnie zakończyć – powiedziała Polka. – Wydarzyło się tu wszystko co mogło się wydarzyć – broniłam setboli, broniłam piłek meczowych, grałam dwa mecze jednego dnia.

Dzięki wygranej w Rzymie, Iga Świątek w najnowszym rankingu WTA będzie zajmowała 9. miejsce. Po raz pierwszy w swojej karierze znajdzie się w czołowej dziesiątce najlepszych tenisistek na świecie.

Pojedynek na szczycie

Po wielkiej radości z rozstrzygnięć w rywalizacji kobiet, przyszedł czas na finał „gigantów”. Po raz 57. w zawodowej rywalizacji, na przeciwko siebie stanęli Novak Djokovic Rafael Nadal. Pierwszy set padł łupem Hiszpana, który wygrał 7:5. Kolejna odsłona to dominacja aktualnego lidera rankingu ATP. Serb zwyciężył 6:1. W decydującym secie to Nadal powrócił do swojej doskonałej dyspozycji, oddał swojemu rywalowi trzy gemy i odniósł 10. zwycięstwo w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W całym spotkaniu można było oglądać wiele wspaniałych zagrań.

Autor: Mateusz Gajda