W eliminacjach biegu na 60 metrów pań do finału awansowały  Marika Popowicz-Drapała (7.43 s) oraz Katarzyna Sokólska (7.37 s PB). W tej samej serii również zaprezentowały się Klaudia Adamek (7.44 SB) oraz Ada Kołodziej (7.59 s). W drugim biegu obserowoliśmy rywalizację siedmiu zaowdniczek w tym pięciu Polek. Najlepiej pobiegła Kamila Ciba (7.44 s) zajmując trzecie miejsce. Niestety ten wynik nie dał awansu do finału.

W głównym biegu Sokólska jak i Popowicz-Drapała zaprazentowały się bardzo dobrze. Pierwsza zajęła piąte miejsce bijąc ponownie rekord życiowy (7.31 s). Bardziej doświadczona Marika ukończyła bieg na siódmej pozycji, także z rekordem życiowym (7.37 s). Zwyciężyła Amerykanka Shania Collins (7.24 s).

W rywalizacji mężczyzn przyglądaliśmy się zmaganiom trzech Polaków. Remigiusz Olszewski oraz Przemysław Słowikowski awansowali do finałowego biegu. Tyle szczęścia nie miał Bartosz Zieliński, którego wynik 6.94 s nie był premiowany awwansem. W finale Remek zajął czwarte miejsce bijąc rekord życiowy (6.61 s), a Przemek szóste (6.70 s SB). Bieg wygrał Słowak Jan Volko (6.58 s).