Damian Czykier pewnie awansował do finałowego biegu na 60 metrów przez płotki, ustanawiając nowy rekord życiowy 7.63 s. W drugim swoim biegu wystrzelił Białostoczanin jak z armaty. Przez większość dystansu był na prowadzeniu. Ostatecznie zakończył bieg na drugim miejscu z fenomenalnym wynikiem 7.54 sekundy. Jest to jego nowy rekord życiowy oraz drugi wynik w historii polskiego biegu na 60 metrów przez płotki. Najlepszy rezultat należy do Tomasza Ścigaczewskiego 7.51 sekundy. Bieg wygrał Andrew Pozzi (7.53 s) przed Damianem oraz Jarretem Eatonem (7.54 s SB).

W tej samej serii eliminacyjnej biegł również Artur Noga. Doświadczony zawodnik zajął ostatnie miejsce. Uzyskał czas 7.95 sekundy. W drugim biegu mogliśmy śledzić zmagania trzech Polaków. Kacper Schubert zajął szóste miejsce (7.88 s =SB), siódme zajął Dominik Bochenek (8.02 s). Dawid Żebrowski został zdyskwalifikowany.

W rywalizacji pań żadna Polka nie awansowała do kolejnego biegu, w którym zwyciężyła Białorusinka Alina Talay (7.87 s SB) przed Nigeryjką Amusan (7.89 s) oraz Amerykanką Christiną Clemons (7.89 s SB). Pia Skrzyszowska w eliminacjach po raz kolejny uzyskała najlepeszy wynik w sezonie, jednocześnie poprawiając najlepszy wynik na świecie juniorek 8.16 sekundy. W drugiej serii Klaudia Siciarz zaliczyła pierwszy start w tym sezonie. Utalentowana Polka ukończyła bieg na szóstym miejscu z wynikiem 8.18 sekundy. Zuzanna Hulisz finiszowała ostatnia (8.48 s).