Prawie 60 tysięcy kibiców oglądało na trybunach otwarcie Stadionu Narodowego. Jedną z gwiazd, które pojawiły się na bieżni był rekordzista świata na 100 i 200 metrów Jamajczyk Usain Bolt. Jamajczyk wziął udział w mieszanej sztafecie i podkreślił, że brakuje mu już odpowiedniego przygotowania, żeby ścigać się na światowym poziomie.

Usain Bolt sprawił miłą niespodziankę publiczności, bo pojawił się znowu na starcie. Jego przybycie było spowodowane tym, że została ukończona budowa japońskiego Stadionu Narodowego.

 To było wspaniałe przeżycie. Bycie na miejscu i bieganie przed tak liczną publiką dało dużo radości. Cieszę się, że mogłem spróbować. Wiadomo, nie wezmę udziału w igrzyskach, tym bardziej jestem zadowolony – mówił. – Jestem obolały po tym krótkim biegu! – dodał z uśmiechem.

 Bieg Usaina Bolta można zobaczyć pod tym linkiem:

https://twitter.com/usainbolt/status/1208400323745918978

Stadion Narodowy może pomieścić 60 tysięcy widzów i odbędzie się na nim ceremonia otwarcia i zamknięcia przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Na tym obiekcie będą rozgrywane mecze piłki nożnej. Już 1 stycznia Stadion Narodowy będzie miał pierwszy test, gdyż odbędą się zawody o Puchar Cesarza.

Budowa Stadionu Narodowego rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Był kłopot, gdyż plan zakładał, że prace ruszą  pod koniec 2014 roku. Mimo dużego opóźnienia, Stadion Narodowy został przekazany Radzie Sportu na osiem miesięcy przed rozpoczęciem olimpijskiej rywalizacji. Koszt budowy Stadionu Narodowego oszacowano na 1,25 miliarda dolarów.

Kamil Michalec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.