Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się od 24 lipca do 9 sierpnia. W czwartek organizatorzy przeprowadzili symulację wstrząsów o magnitudzie 7,3.

Ćwiczenia zorganizowane były w niedawno w wybudowanym obiekcie ‘’Ariake Gymnastics Centre”. Tam zostaną rozegrane między innymi mecze siatkówki. Organizatorzy chcieli sprawdzić gotowość jeżeli dojdzie do katastrofy podczas Igrzysk Olimpijskich.

W symulacji wzięło udział 350 osób ale organizatorzy byli zadowoleni z akcji.

Przede wszystkim myślę, że osiągnęliśmy większość naszych głównych celów dotyczących tego ćwiczenia. Do akcji dołączyły: policja, strażacy i siły samoobrony, wszyscy dobrze ze sobą współpracowali – stwierdził dyrektor ds. bezpieczeństwa władz miasta Hiroya Yarimizu.

Zgromadzeni ludzie udawali rannych a manekiny — poważniejsze urazy. Osoby poszkodowane byli przenoszeni na noszach w bezpieczne miejsca.

Komunikaty były wydawane w języku japońskim i angielskim po to, aby były zrozumiałe dla sportowców i kibiców z całego świata.

W Japonii dochodzi średnio do 1500 trzęsień ziemi rocznie. Natomiast niedużo z nich wywołuje jakieś straty.

Kamil Michalec

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.