Pogłoski o odejściu Francka Kessiégo i Ousmane’a Dembélé z FC Barcelony zostały oficjalnie potwierdzone. Obydwaj gracze prowadzą już zaawansowane rozmowy w nowymi pracodawcami i niedługo podpiszą nowe kontrakty. Kessié ma przenieść się do Arabii i zostać piłkarzem Al-Ahli. Dembélé natomiast jest bliski dołączenia do PSG.

Transfer obu tych zawodników potwierdził na Twitterze Fabrizio Romano. Dziennikarz wyjawił też szczegóły kontraktów. Kessié ma zostać sprzedany za 15 mln €, zaś Dembélé ma dziś w Paryżu przejść testy medyczne. Młody Francuz jest w stolicy swojego ojczystego kraju od wczoraj. Romano podaje, że Dembélé już dziś może zasilić skład PSG. 

Xavi nie jest zadowolony z tych transferów. Trener „Barcy” nie ukrywa, że odejście Dembélé i Kessiégo to dla niego duża strata. W rozmowie z „AS” Dembélé wyznał, że był gotowy zostać w Barcelonie, ale klub stwarzał mu przeszkody. Teraz chce spróbować swoich sił u boku Luisa Henrique –  byłego szkoleniowca „Blaugrany”.

Także Kessié może liczyć na lepsze warunki w nowym klubie. Jak donosi Matteo Moretto, Arabowie zaoferowali Iworyjczykowi zarobki o wysokości 20 mln €. Według Ferrana Martíneza Barcelona za oddanie Kessiégo otrzyma 11-12 mln €.

Kessié spędził na Camp Nou tylko jeden sezon. Do Barcelony trafił z Milanu, a w barwach „Dumy Katalonii” rozegrał 43 mecze, zdobył 3 bramki i zaliczył 3 asysty. Dembélé z kolei gra w Barcelonie od 2017 r. W koszulce „Blaugrany” wychodził na boisko 185 razy, zaliczając przy tym 40 trafień oraz 43 asysty.

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Absolwent studiów historycznych i jednocześnie miłośnik piłki nożnej. Jest kibicem FC Barcelony, a jego piłkarskim idolem jest Leo Messi. Aktywnie jeździ na nartach oraz uprawia sporty siłowe.