Wydłużony sezon sportowych zmagań 19/20 dobiega ku końcowi. Najważniejsze sportowe imprezy zostały przesunięte na za rok, przez co ten nie dostarczy nam przewidywanych emocji. W dzisiejszym tekście przypominam najciekawsze, sportowe rozmowy w RadioGOL, które miały miejsce w ostatnim czasie.

  • Alicja Jeromin to wspaniała, polska sprinterka. Pomimo jej niepełnosprawności chętnie uprawia zawodowy sport i godnie reprezentuje polskie barwy na arenach międzynarodowych. W wywiadzie z Mateuszem Owczarkiem lekkoatletka opowiada o swej niepełnosprawności, przygodzie z tenisem stołowym, najważniejszych osiągnięciach w karierze, życiu małżeńskim i o chwilach zwątpienia związanych z jej zdrowotnymi problemami. Wywiad z Alicją przeprowadził Mateusz Owczarek. 

,,Wszystkie swoje sukcesy i osiągnięcia uważam za ważne. Wypracowałam je ciężką, żmudną i długoletnią pracą”- rozmowa z Alicją Jeromin (Fiodorow), wielokrotną medalistką Igrzysk Paraolimpijskich

  • Kamila Ciba i Eryk Hampel to polscy sprinterzy młodego pokolenia. W wywiadzie z Adamem Kowalskim lekkoatleci mówią nam o swoich początkach na arenie międzynarodowej, sukcesach, celach na olimpiadę w Tokio, problemach polskiej lekkoatletyki, a także wspólnym, skarpetkowym biznesie. Wywiad z utalentowanymi sportowcami przeprowadził Adam Kowalski.

Lekkoatletyka i wspólny biznes – rozmowa z Kamilą Cibą oraz Erykiem Hampelem, którzy poza sportem realizują swoje marzenia.

  • Michał Mączka to człowiek, który swą popularność zyskał dzięki akcją charytatywnym. Podczas turniejów „Futboholik Cup” odbywających się co roku w styczniu Michał, wraz z przeróżnymi polskimi drużynami zbiera pieniądze na wyznaczony cel. Oprócz tego „Futboholik” – bo tak zwią Michała – jest Groundhopperem i kibicem Śląska. O swojej zajawce, ilości oglądanych meczów, turniejach, koszulkach i sprzęcie piłkarskim opowiedział Miłoszowi Michałowskiemu.

,,Czy zorganizujesz super turniej, czy spotkasz się z fajną dziewczyną możesz to nazwać sukcesem. Specjalnie dla nas Michał Mączka (WYWIAD)

  • Daniela Kosińska to jedna z najbardziej obiecujących bramkarek młodego, polskiego pokolenia. W wywiadzie przeprowadzonym przed dwoma miesiącami bramkarka Aston Villi opowiada nam o swojej dwuletniej kontuzji, transferze niczym z Hollywood, treningach mentalnych i różnicy między bramkarzami z Polski a z zagranicy. Na długą rozmowę zaprasza Miłosz Michałowski.

Poleciała do Anglii, by odwiedzić siostrę, a została bramkarką Aston Villi. Specjalnie dla nas Daniela Kosińska. (WYWIAD)

  • Szymon Jadczak to dziennikarz śledczy oraz autor książki „Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków”. W rozmowie z Dominikiem Kanią Szymon mówi o skali problemu, jaki dotknął krakowski klub, jego złym zarządzaniu, trudnościach związanych z tworzeniem książki, a na sam koniec, o jej opiniach. Pozycja obowiązkowa.

Jadczak: Rafał Wisłocki po prostu się nie nadaje!

  • Agnieszka Jędrzejewicz to polska piłkarka występującą w Górniku Łęczna. W rozmowie z Mateuszem Skotnym mówi o charakterystyce kobiecej szatni, zarobkach, najchętniej słuchanej muzyce, warunkach dla rozwoju kobiecej piłki, największym fenomenie światowego futbolu, a na sam koniec dokonuje wyboru pomiędzy kotami a psami.

Agnieszka Jędrzejewicz: Lubię oglądać grę Cristiano Ronaldo, to jest fenomen

  • „Dariusz Daszkiewicz nie jest już trenerem siatkarzy GKS-u Katowice. Jego umowa miała obowiązywać do 31 maja 2020 roku. Poprzedni dyrektor sportowy obiecywał kolejne dwa lata współpracy. Dariusza Łyczki w klubie już nie ma, a zatrudniony przez niego trener 30 kwietnia otrzymał wypowiedzenie kontraktu mailem. Bez podziękowania. Bez słowa na pożegnanie. Bez uścisku dłoni. Posłuchaj rozmowy z Dariuszem Daszkiewiczem – gościem audycji 19:64.” Zaprasza Dominik Kania.

Stracił pracę, choć zrzekł się 20 proc. pensji. O zwolnieniu dowiedział się mailem

  • Adrian Olszewski jest 41-letnim lekkoatletą, który uprawia dwie dyscypliny: skok w dal i trójskok. W rozmowie z Kamilem Michalcem Adrian opowiada o swych sukcesach, różnicy między uprawianiem sportu Masters, czyli dla sportowców powyżej 35 roku życia, a zawodowego; kontuzji, łączeniu pracy psychoterapeuty z uprawianiem sportu, mobilizacji przed zawodami i wiele innych.

“Trenuję 5-6 razy w tygodniu, żeby pogodzić wszystkie moje dzienne zajęcia, muszę wstać o 6:30”- rozmowa z Adrianem Olszewskim, Mistrzem Świata Masters w trójskoku

  • „Od pewnego czasu interesuje się fotografią. Jej miłością jest piłka nożna, ale w nieco innej odmianie – tej futsalowej.” Ewa Kuliś w rozmowie z Bartkiem Pająkiem mówi nam jak: została trenerką zespołu futsalowego, łączy swoje pasję – fotografie i sport. Opowiada także jak wyglądały treningi jej zespołu podczas pandemii, i które spotkania wspomina najlepiej. Obowiązkowa rozmowa, by zapoznać się, z coraz częściej spotykanym, futsalem kobiet.

Ewa Kuliś: Nie planowałam zostać trenerem [WYWIAD]

  • Na co dzień słyszymy go na antenie Eurosportu, Eski Rock, ale także w produkcjach National Geographic, czy Neflixa. Jest jednym z najsłynniejszych polskich lektorów, ekspertem w dziedzinie tego, jak mówić dobrze. O pracy głosem, początkach kariery w Eurosporcie oraz o tym, jak za pośrednictwem transmisji radiowych przenieść słuchaczy w samo centrum sportowych wydarzeń, a także o niedoszłej karierze pływaka „wypytała” Łukasza Konopkę Natalia Kupsik.

[Wywiad] Z basenu do mikrofonu – rozmowa z Łukaszem Knopkiem Konopką

UDOSTĘPNIJ
Miłosz Michałowski
Piszę przede wszystkim o piłce nożnej, czasem o tenisie i żeglarstwie. W wolnym czasie zajmuję się muzyką i uprawiam sport.