Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step) wygrywa dziesiąty etap. Liderem wyścigu nadal jest Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma).

Na odjazd zdecydowała się dwójka śmiałków: Michael Schär (CCC Team) oraz Stefan Küng (Groupama-FDJ) .Na 100-kilometrów przed metą zawiało mocniej co wykorzystała ekipa Deceuninck-Quick-Step, dzięki czemu doszło do porwania peletonu. Ucieczka została doścignięta a peleton podzielił się na kilka grup.

W tym momencie doszło do kraksy. W niej leżeli: Robert Gesink (Jumbo-Visma), Nicolas Roche (Team Sunweb), Alessandro De Marchi (CCC Team) i Sam Bewley (Mitchelton-Scott), który wycofał się z dalszej jazdy.

Parę kilometrów dalej doszło do ciekawej rywalizacji na lotnym finiszu. Najszybszy okazał się Matteo Trentin (CCC Team). Drugi był lider klasyfikacji punktowej Peter Sagan (BORA – hansgrohe), a trzeci Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step).

19-kilometrów przed metą kolarze zmienili kierunek jazdy. I znów bardziej powiało co starała się wykorzystać drużyna INEOS Grenadiers z Michałem Kwiatkowskim na czele. Peleton po raz kolejny rozerwał i na dodatek doszło do kraksy, w której ucierpiał Jonas Koch z CCC Team.

Za peletonem zostali między innymi: Alejandro Valverde (Movistar Team) oraz Miguel Angel Lopez (Astana).  Jednak grupy kolarzy doprowadzili ich do czołówki.

Najszybszy na finiszu z peletonu okazał sje dzisiejszym odcinku okazał się Sam Bennett. To on odebrał Saganowi zieloną koszulkę. Na drugim miejscu finiszował lokacie na Caleb Ewan. Trzecie miejsce zajął dotychczasowy lider klasyfikacji punktowej Peter Sagan (BORA – hansgrohe).

Źródło: naszosie.pl

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.