Zwycięzcą 17. etapu Tour de France został Miguela Angela Lopeza. Drugi z kilkudziesięciu stratą wjechał Primoz Roglic, a za nim Tadej Pogacar.

Na krótkim podjeździe, około 30 kilometrów od startu zaowocowała się ucieczka: Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), Richard Carapaz (INEOS Grenadiers), Gorka Izagirre (Astana Pro Team), Dan Martin (Israel Start-Up Nation) i Lennard Kämna.

Na jedynej lotnej premii 20 punktów zdobył Julian Alaphilippe. W peletonie najszybszy był Sam Bennett, który finiszował przed Michaelem Mørkøvem (obaj Deceuninck – Quick Step), Peterem Saganem i Matteo Trentinem.

Na szczycie górskiej premii zwyciężył Richard Carapaz, natomiast z peletonu na Col de la Madeleine pierwszy wjechał Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates), który został nowym liderem klasyfikacji górskiej.

13 kilometrów przed metą, zaatakował Carapaz. Z tyłu zostawił Juliana Alaphilippe. 9 kilometrów przed metą Carapaz odczepił Gorkę Izagirre. Gdy zostało około 4 kilometry do mety tempo podręcił w grupie liderów David de la Cruz (UAE-Team Emirates). Z tyłu zostali Tom Dumoulin (Team Jumbo-Visma), Rigoberto Uran (EF Pro Cycling), Adam Yates (Mitchelton-Scott) i Mikel Landa. Kiedy De la Cruz zszedł z prowadzenia, wtedy na atak zdecydował się Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team). Odczepił: Enrica Masa (Movistar Team) i Richiego Porte’a (Trek-Segafredo).

Na 3 kilometry przed metą, grupa liderów dogoniła Richarda Carapaza.

Wtedy Primoz Roglic (Team Jumbo-Visma) puścił koło Kussa i za nim ruszył Miguel Angel Lopez. Jako pierwszy na Col de la Loze jako wjechał Miguel Angel Lopez. 15 sekund za nim przyjechał Primoz Roglic, który utrzymał prowadzenie w wyścigu. Na trzecim miejscu dojechał Tadej Pogacar, który do zwycięzcy stracił 30 sekund.

W klasyfikacji generalnej Roglic powiększył do 57 sekund przewagę nad Pogacarem, a z czwartego na trzecie miejsce awansował Lopez, który traci do lidera 1.26.

Źródło: naszosie.pl