Drużyna Grupy Azoty Chemik Police wczorajszego wieczoru poznała swojego rywala w finale TAURON Ligi. Po czterech setach w starciu Developresu SkyRes Rzeszów z ŁKS-em Commercecon Łódź zwyciężyły podopieczne Stephane Antigi po raz drugi w historii awansowały do finału rozgrywek. Natomiast siatkarki ŁKS-u w meczu o brązowy medal zagrają z E.LECLERC Moya Radomka Radom.

Wszystkie sety trzeciego półfinału TAURON Ligi pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów i ŁKS-em Commercecon Łódź, oprócz partii trzeciej były wyrównane. Po dwóch setach mieliśmy remis – najpierw triumfowały siatkarki Michala Maska, później rzeszowiankom udało się zrewanżować. Lepszy start w trzecim secie zanotowały gospodynie (7-3). Parę minut później Łódzkie Wiewióry zdołały wyrównać (9-9). Walka znowu była zacięta, lecz od stanu 15-13 siatkarki Developresu zaczęły uciekać z wynikiem. Dobrze grająca w tym meczu Kiera Van Ryk (atakowała w tym meczu aż 70 razy!) swoimi trudnymi serwisami nie pozwalała rywalkom na sprawne przeprowadzenie w akcji. Zawodniczki ŁKS-u nie mogły też skończyć ataku, dobrze funkcjonował też blok. 5-6, a nawet 7-punktowa przewaga drużyny Developresu utrzymywała się, co pozwoliło jej objąć prowadzenie w tym ostatnim półfinale. Czwarty set dobrze zaczęły łodzianki, jednak siatkarki Developresu odrobiły straty. W środkowej części seta rolę się odwróciły i to rzeszowianki zaczęły prowadzić. Od stanu 16-16 walka trwała punkt za punkt. ŁKS miał szansę na przedłużenie tego starcia, mając dwie piłki setowe (22-24). W kolejnej akcji nie udało im się skończyć ataku, co wykorzystały gospodynie, a później, po złym przyjęciu Magdaleny Saad piłkę przechodzącą wykorzystała Juliette Fidon-Lebleu (24-24). Blok Anny Stencel zapewnił piłkę meczową dla Developresu (25-24). Prowadzenie znowu się zmieniło, kiedy kontrę wykorzystała Katarina Lazovic (25-26). Łącznie łodzianki miały 5 piłek setowych – nie wykorzystały żadnej. Drugą piłkę meczową zafundował blok w wykonaniu Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, a chwilę później ogromną radość z awansu do finału sprawiła pani kapitan Jelena Blagojevic, wykorzystując kontratak (30-28).

Najlepiej punktujące zawodniczki: Kiera Van Ryk – 29 punktów (25/70, 36% skuteczności, 21% efektywności, ratio: +18, 1 as serwisowy, 3 bloki punktowe), Katarina Lazovic (16/46, 35% skuteczności, 15% efektywności, ratio: +9, 1 as serwisowy, 3 bloki punktowe)

Skuteczność w ataku: 36% do 37% dla ŁKS Commercecon Łódź

Skuteczność w przyjęciu: 51% do 42% dla Developresu SkyRes Rzeszów

Asy serwisowe: 4 do 2 dla Developresu SkyRes Rzeszów

Bloki punktowe: 14 do 10 dla Developresu SkyRes Rzeszów

Developres SkyRes Rzeszów 3-1 ŁKS Commercecon Łódź (22-25, 25-20, 25-17, 30-28)

MVP: Kiera Van Ryk

Stan rywalizacji: 2-1 Developresu SkyRes Rzeszów (awans)

Developres SkyRes Rzeszów: Marta Krajewska, Kiera Van Ryk (29), Jelena Blagojevic (11), Juliette Fidon-Lebleu (10), Anna Stencel (16), Aleksandra Krzos (libero), Daria Przybyła (libero) oraz Anna Kaczmar, Aleksandra Rasińska (1), Magdalena Grabka (1)

ŁKS Commercecon ŁódźBritt Bongaerts (4), Anna Kalandadze (17), Aleksandra Wójcik (5), Katarina Lazovic (20), Joanna Pacak (8), Klaudia Alagierska (7), Krystyna Strasz (libero), Magdalena Saad (libero) oraz Katarzyna Zaroślińska-Król (7), Nadja Ninkovic