Developres SkyRes Rzeszów w ostatni weekend pokonała Grupę Azoty Chemik Police 3-2 i wygrał pierwszy mecz finałowy. W pojedynku o 3. miejsce E.LECLERC MOYA Radomka Radom zrobiła pierwszy krok w stronę brązowego medalu, pokonując po 3 setach ŁKS Commercecon Łódź.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów (13.04, wtorek, 17:30)

Pierwsze starcie pomiędzy Grupą Azoty Chemik Police i Developresem SkyRes Rzeszów na spokojnie można nazwać godnym finału ligi. Przewaga w meczu zmieniała się na korzyść zawodniczek Ferhata Akbasa, żeby później drużyna Stephane Antigi przejmowała inicjatywę. Finalnie triumfowały rzeszowianki, lecz aktualne mistrzynie Polski nie składają broni i nadal w opinii wielu osób jawią się jako faworytki tej rywalizacji. Liczymy na kolejne solidnie granie atakujących obu drużyn – Kiery Van Ryk i Jovany Brakocevic-Canzian, na charakter i waleczność Jeleny Blagojevic czy spryt Martyny Grajber. Czy drugi mecz finałowy będzie tak samo emocjonujący jak pierwszy?

Na drugie spotkanie finałowe pomiędzy Grupą Azoty Chemik Police i Developresem SkyRes Rzeszów zapraszamy od 17:30 do kanału 2 RadiaGOL! Mecz skomentuje dla was Mateusz Wiśniowski!

ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom (13.04, wtorek, 20:30)

Rzecz niebywała wydarzyła się w sobotnie popołudnie w Radomiu. Tamtejsza E.LECLERC Moya Radomka przegrywała w pierwszym secie z ŁKS-em Commercecon Łódź 15-21 i wszystko wskazywało na to, że Łódzkie Wiewióry wyjdą na prowadzenie. Zwyciężczyniami premierowej odsłony były jednak radomianki, które wygrały 25-22. Dwa kolejne sety padły pewnym łupem gospodyń i to podopieczne Riccardo Marchesiego zrobiły pierwszy krok w stronę brązowego medalu. Rywalizacja między 2 i 4 drużyną w tabeli jest nadal otwarta. Siatkarki Michala Maska będą musiały szybko wyrzucić ostatnią porażkę, ponieważ mają wszelkie predyspozycje do nawiązania walki z rewelacją tego sezonu.

Drugie starcie o brązowy medal pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź i E.LECLERC MOYA Radomką Radom prosto z łódzkiej Sport Areny  skomentuje Jakub Balcerski! Start o godzinie 20:30 w kanale 3 RadiaGOL!

Autor: Janusz Siennicki