Choć nie są to baraże, to kwalifikacje do Mistrzostw Świata zaczynają się już dziś. Dziś w zamian za mecz półfinałowy, gramy ze Szkocją w Glasgow. 

Nie dla Moskwy
Wypadkową dzisiejszego meczu jest walkower reprezentacji Rosji. Również Szkocja swojego rywala niestety nie spotka, bo Ukraina swoje spotkanie przełożyła. 

Bilans
Dla obu zespołów będzie to pierwsze spotkanie w tym roku. Szkoci mieli bardzo udaną drugą połowę 2021, bowiem odnieśli sześć zwycięstw z rzędu. W pokonanym polu zostawiali kolejno Mołdawię (1:0), Austrię (1:0), Izrael (3:2), Wyspy Owcze (1:0), Mołdawię (2:0) i Danię (2:0). Reprezentacja Polski ten okres również mogłaby zaliczyć do udanych, gdyby nie porażka 1:2 z Węgrami w ostatnim spotkaniu eliminacji. Wcześniej Biało-Czerwoni dwukrotnie wygrywali z Albanią (4:1, 1:0) i San Marino (7:1, 5:0), a także odprawili z kwitkiem Andorę (4:1). Przed własną publicznością udało im się również zatrzymać Anglików (1:1). 

Historia
Ostatni pojedynek między tymi zespołami miał miejsce 8 października 2015 roku na Hampden Park w ramach eliminacji Euro 2006. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, zresztą podobnie jak pierwsza konfrontacja na Stadionie Narodowym rok wcześniej. Glasgow bardzo dobrze wspomina Robert Lewandowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Skład
Dzisiejszy skład najprawdopodobniej będzie eksperymentalny. Wszyscy zawodnicy powołani z PKO Ekstraklasy znaleźli się w kadrze meczowej, zaś w pierwszej jedenastce nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego. 

Początek spotkania o godzinie 20:45. 

Autor: Filip Tyczyński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.