Jak informują hiszpańskie media Maurizio Pochettino syn argentyńskiego trenera Mauricio Pochettino został nowym piłkarzem trzecioligowej drużyny hiszpańskiej Gimnastic de Tarragona. Z klubem podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2023 roku z możliwością jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

W ostatnim czasie młody Pochettino był zawodnikiem młodzieżowych drużyn angielskich Southampton, Tottenhamu a ostatnio Watfordu. Choć od prawie 1,5 roku nie rozegrał dla tej drużyny żadnego spotkania, to jednak udało mu się znaleźć zatrudnienie w innym klubie. Tym razem nowym klubem będzie drużyna z Tarragony.

Nowa drużyna 21-latka w minionym sezonie 3 ligi hiszpańskiej zajęło 4 miejsce w tabeli ze zdobytymi 61 punktami co dawało udział w barażu we walce o LaLiga2. Niestety w decydującym meczu o awans przegrali z rezerwami Villarrealu 2-0, i kolejny sezon będą musieli spędzić w Primiera Division R.F.EF – Grupo II.

Autor: Miłosz Sojka

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.