Po klęsce w British Masters Adrian Meronk udanie rozpoczął turniej Soudal Open. Po pierwszej rundzie najlepszy polski golfista zajmuje dzielone czwarte miejsce.

Przed tygodniem cykl DP World Tour gościł na Wyspach Brytyjskich, gdzie jednak Meronk spisał się poniżej oczekiwań – kończąc drugą rundę z trzema uderzeniami powyżej par Polak nie przeszedł cuta i sklasyfikowany został na dzielonym 98. miejscu, co nie dało mu żadnych punktów do klasyfikacji serii, a także do kwalifikacji do US Open, które rozpoczęły się turniejem w Sutton Coldfield.

Dużo lepiej wyglądała gra Adriana Meronka w czwartek w Antwerpii. Na pierwszych osiemnastu dołkach nasz reprezentant zaliczył sześć birdie, ale też i jednego bogeya – na dziewiątym dołku dwukrotnie trafił piłką do bunkra, a green dotarł trzecim uderzeniem, ale puttował “na dwa razy”. Mimo to wynik -5 był drugim najlepszym pierwszego dnia Soudal Open – wyżej sklasyfikowani są tylko trzej Anglicy: Sam Horsfield, Dale Whitnell i Callum Shinkwin. Meronk znalazł się natomiast w gronie sześciu golfistów dzielących czwartą pozycję.

Turniej potrwa do niedzieli. Po tygodniu przerwy przeznaczonym na PGA Championship DP World Tour powróci na kolejne dwa tygodnie, które rozstrzygną o podziale dziesięciu kwalifikacji na kolejny turniej wielkoszlemowy – US Open.

 

Autor: Wojciech Nowakowski
Foto: Andrew Redington/Getty Images

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.