Za nami start ligi angielskiej i francuskiej, a przed nami kolejny bardzo ciekawy tydzień z piłką nożną. Bardzo ciekawy, bo w najbliższych dniach odbędzie się m.in. mecz o Superpuchar Europy między Realem Madryt a Atletico. Rewanżowe spotkania w Lidze Europy zagrają polskie zespoły, które będą walczyć o awans do IV rundy eliminacji. Dojdzie również do rewanżowych meczów w eliminacjach Ligi Mistrzów. O to co przygotowaliśmy dla Was.

Wtorek – eliminacje Ligi Mistrzów i start nowego podcastu o piłce niemieckiej

We wtorkowe popołudnie Bartosz Brzoskowski omówi wraz ze swoimi gośćmi wydarzenia pierwszej kolejki Premier League w magazynie o lidze angielskiej Bench Boost. Start magazynu już od godziny 18 na kanale 1 Radio Gol

Kanał 1, 18:00, Bench Boost

W niedzielę meczem o Superpuchar rozpoczął się nowy sezon w niemieckim futbolu. Z tej też okazji na anteny Radio Gol wraca magazyn o piłce niemieckiej. Od tego sezonu trochę odświeżony, ze zmienioną nazwą, ale na pewno wciąż bardzo merytoryczny. Gospodarzem magazynu będzie Mateusz Kowalski, którego gośćmi będą Piotra Tubackiego, redaktora Footrolla i komentator Radio Gol Piotra Szymczuka

Kanał 1, 19:00, TOOOR

We wtorkowy wieczór na własnych śmieciach zawodnicy Fenerabahce powalczą o odrobienie jednobramkowej straty z Lizbony i awans do czwartej, decydującej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Początek tego spotkania od godziny 19:55, a komentatorami tego meczu będą Wojciech Anyszek i Mikołaj Krzywkowski.

Kanał 1, 19:55, eliminacje Ligi Mistrzów, Fenerbahce – Benfica

Środa – mecz o Superpuchar Europy

Największym wydarzeniem środy będzie mecz o Superpuchar Europy. W Tallinie spotkają się dwie madryckie drużyny Real i Atletico. Liczymy na to, że to spotkanie wpisze się w trend ostatnich pojedynków między tymi dwiema ekipami, które były bardzo ciekawe i dostarczały sporo emocji. Studio przedmeczowe od godziny 20:15 poprowadzi Aleksy Kiełbasa, który o tym spotkaniu porozmawia z Sebastianem Borawskim, Hubertem Markowskim oraz Kamilem Wlazło. Sam mecz od 20:55 skomentują Dawid Szymczak i Jan Pęczak.

Kanał 1, 20:15, #GOLonLINE

Kanał 1, 20:55, Superpuchar Europy, Real – Atletico

Czwartek – rewanże polskich klubów w europejskich pucharach

We czwartek 16 sierpnia trzy polskie kluby, a więc Legia, Lech i Jagiellonia zagrają rewanże w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Sytuacja polskich klubów jest trudna, bo wszystkie polskie kluby pierwsze mecze przegrały, ale mamy nadzieję, że w rewanżach będzie lepiej. Najsłabiej w zeszły czwartek zagrała Legia, która przegrała u siebie 1:2 z luksemburskim Dudelange. Legioniści powalczą na wyjeździe o uniknięcie kompromitacji, a to spotkanie od 19:55 w kanale 1 Radio Gol skomentują Tomasz Witas i Dominik Kania.

Kanał 1, 20:55, eliminacje Ligi Europy, Dudelange – Legia

Bardzo trudne zadanie czeka we czwartek piłkarzy Lecha Poznań. Poznaniacy pierwsze spotkanie z Genk przegrali 0:2. Czy Lechowi uda się odrobić dwubramkową stratę i awansować do dalszej rundy? Sprawdzą to od 20:10 na kanale 2 Mateusz Orłowski i Dawid Borek

Kanał 2, 20:10, eliminacje Ligi Europy, Lech – Genk

Nieźle w pierwszym meczu z Gentem zagrali gracze Jagiellonii, którzy przegrali pechowo 0:1. Jagę czeka więc trudne zadanie, ale liczymy, że Jaga zagra w pucharach kolejne wspaniałe spotkanie i wyeliminuje piłkarzy z Belgii. Czy tak się stanie? Przekonamy się we czwartek, a na spotkanie Gent – Jagiellonia od 20:25 zaproszą do kanału 3 Kamil Wlazło i Kamil Nowak.

Kanał 3, 20:25, eliminacje Ligi Europy, Gent – Jagiellonia

Prawda, że jest w czym wybierać?

FOT.fot. archiwum
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.