Za nami poniedziałek, podczas którego Panie rywalizowały na trawie w turnieju BETT1OPEN w Berlinie. Faworytki w większości nie miały problemu z wywalczeniem awansu do kolejnej rundy.

W pierwszym meczu dnia Daria Kasatkina zmierzyła się z Anheliną Kalininą i pokonała ją 2-1, mimo porażki w pierwszym secie. Równolegle Jil Teichmann mierzyła się z Australijką Darią Saville i mimo tego, że wygrała tie-break w pierwszym secie, to w kolejnych dwóch nie poradziła sobie z niżej notowaną rywalką.

Kaia Kanepi w starciu z Karoliną Pliskovą postawiła Czeszce twarde warunki w [pierwszym secie, który wygrała 7-6, jednak w kolejnych dwóch Estonka nie zdobyła nawet gema. Biance Andreescu pokonała Katerinę Siniakovą 2-1, a Aliksandra Sasnovich z takim samym wynikiem wyeliminowała z turnieju Anastasię Gasanovą. Dzień zakończył się pojedynkiem Tamary Korpastch z Xinyu Wang, w którym Chinka mimo straty jednego seta na początku okazała się lepsza od Niemki.

Już dziś od 11:00 kolejne starcia na BETT1OPEN w Berlinie. Zobaczymy między innymi Leolię Jeanjean, która zabłysnęła na French Open, a teraz zmierzy się z Marią Sakkari. Na korcie pojawią się też Aryna Sabalenka, Ons Jabeur czy Belinda Bencic.