Zaledwie 68 minut potrzebowały podopieczne Jacka Nawrockiego, aby pokonać ŽOK Ub. Trzysetowe spotkanie w Szczecinie zostało zdominowane przez ekipę z Polic.

Trzy sety wygrane do 17, 19 i 14 najlepiej obrazują różnicę poziomów, jaka dzieli obie drużyny. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyły Agnieszka Kąkolewska (14), Martyna Łukasik (13) i Jovana Brakočević-Canzian (11). Na szczególną uwagę zasługuje gra blokiem mistrzyń Polski – w trzech setach aż 14 punktów policzanki zdobyły właśnie tym elementem.

Mimo takiej przewagi, trener Jacek Nawrocki nie decydował się zbyt często na wprowadzanie na boisko zawodniczek rezerwowych, podobnie zresztą jak Marijana Boričić. W jej drużynie najjaśniejszym punktem była Liljana Ranković – z 56% wynikiem przyjęcia pozytywnego była najlepszą w tym elemencie zawodniczką spotkania, a do dorobku ŽOK-u dopisała 9 punktów.

Pomimo przełożenia meczu A. Carraro Imoco Conegliano z Fatum Nyíregyháza, policzanki po czwartkowym zwycięstwie nie awansowały na pozycję liderek w grupie E – przy identycznym dorobku punktowym mają słabszy stosunek setów.

 

Autor: Wojciech Nowakowski
fot.: CEV

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.