Wyścig Paryż-Roubaix to słynny francuski klasyk. W jego 118. edycji najlepszy okazał się Włoch Sonny Colbrelli.

O końcowym rozstrzygnięciu zadecydował fascynujący finisz. Kluczowe role odgrywali w nim, poza 31-latkiem, Belg Florian Vermeersch i Holender Mathieu van der Poela. Włoch nie dał jednak wymienionym rywalom szans i to on triumfował, zaś jego przeciwnicy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Najlepszy z Polaków był Michał Gołaś, który zawody zakończył na 58. lokacie. Dla 37-latka był to ostatni wyścig w karierze. Decyzję o jej zakończeniu podjął już jakiś czas temu.

Podczas wielu lat ścigania wygrał zaledwie dwa wyścigi, ale walnie przyczynił się on do triumfu Michała Kwiatkowskiego podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku.

Pozostali Biało-Czerwoni sklasyfikowani zostali na 68. i 82. pozycji. Byli to kolejno Michał Kwiatkowski i Szymon Sajnok. Rywalizacji nie ukończył Maciej Bodnar.