Drugą wygraną na lodowisku Jantor w Katowicach zanotowały polskie hokeistki. W meczu mistrzostw świata dywizji 1B pokonały Słowenki 4:0.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem, choć w piątej minucie po faulu Patrycji Sfory podyktowany został rzut karny dla naszych rywalek, którego nie wykorzystała Julija Blazinšek. Wynik spotkania otworzyła dopiero w połowie drugiej tercji Wiktoria Sikorska, dobijając strzały Magdaleny Łąpieś i Kamili Wieczorek. Zaledwie kilkanaście sekund później było już 2:0 – akcję Julii Zielińskiej i Karoliny Późniewskiej wykończyła Ewelina Czarnecka. W trzeciej tercji Polki powiększyły rozmiary zwycięstwa – w 43. minucie Ida Talanda przy asyście Sikorskiej, a w 58. minucie Wiktoria Dziwok po rajdzie przez całe lodowisko Joanny Strzeleckiej.

Drugą drużyną, która po dwóch dniach turnieju w Katowicach ma na koncie komplet punktów, jest reprezentacja Chin, która w sobotę pokonała 6:3 Włoszki. Mecz z dziewiątą drużyną igrzysk w Pekinie zakończy mistrzostwa w najbliższy czwartek. Na niedzielę zaplanowany jest dzień przerwy, po którym Biało-Czerwone zagrają z Koreankami. Druga z drużyn Dalekiego Wschodu grająca na Jantorze po porażce z Chinkami uległa w sobotę Kazaszkom 1:5.

Autor: Wojciech Nowakowski