Przed nami starcie dwóch pierwszych drużyn w Grupie J, czyli pojedynek Słowacji z Portugalią. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

Gospodarzami tego spotkania, będzie reprezentacja Słowacji, która bardzo dobrze sobie radzi w tych kwalifikacjach. Po 4 kolejkach zajmują oni drugie miejsce z dorobkiem aż 10 punktów. To naprawdę znakomity wynik. Cała drużyna dobrze się uzupełnia, bowiem wszystkie z pięciu bramek, strzelali różni zawodnicy. Natomiast jakbyśmy mieli wskazać lidera kadry, a to ciężkie zadanie, to byłby to pomocnik Napoli, Stanislav Lobotka. Bardzo dużo akcji Słowaków, opiera się właśnie na jego grze, mimo że nie pokazują tego liczby. Oczywiście, podopieczni trenera Calzony, nie są dzisiejszymi faworytami, jednak z pewnością, zrobią wszystko, aby napsuć krwi Portugalczykom.

Portugalczycy, do tej pory udowadniają to, że są absolutnymi faworytami do wygrania swojej grupy kwalifikacyjnej. Po czterech spotkaniach mają komplet punktów, z olśniewającym dorobkiem bramkowym 14:0. Aż pięć z tych bramek padło za sprawą Cristiano Ronaldo. 38-latek udowadnia, że pomimo wieku dalej potrafi dobrze grać nie tylko w Arabii Saudyjskiej, lecz także w kadrze narodowej. W ostatnie dni okna transferowego, dwóch piłkarzy z Portugalii zawitało w Barcelonie. Mowa tu o Joao Felixie, oraz Joao Cancelo. Są to dwa filary kadry, które mają duży wpływ na jej wyniki. Czy z tak mocnym składem, Portugalia powalczy o komplet punktów w kwalifikacjach? Dziś mogą postawić duży krok ku temu.

Przewidywane składy:

Słowacja: Dubravka; Pekarik, Skriniar, Vavro, Hancko; Duda, Lobotka, Kucka; Suslov, Bozenik, Mak

Portugalia: Costa; Pereira, Dias, A. Silva; Cancelo, B. Silva, Fernandes, Dalot; Felix, Ronaldo, Leao

Spotkanie 5. kolejki kwalifikacji do EURO 2024 pomiędzy Słowacją a Portugalią, rozpocznie się o godzinie 20:45, a sędzią tego pojedynku będzie pan Glenn Nyberg ze Szwecji.

Robert Sychowski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.