Szwajcar Gregor  Deschwanden wygrywa piątkowy prolog na normalnej skoczni w Rasnovie o HS’ie usytuowanym na 97 metrze. Wysoki Gregor skoczył 93 m. W prologu dobrze spisali się biało-czerwoni. 4 miejsce zajął Paweł Wąsek, a na 8 miejscu uplasował się Stefan Hula.

W prologu wystartowało tylko 34 zawodników. Zawody  Najbardziej znanymi skoczkami byli David Siegel, Peter Prevc, Manuel Fettner, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Hula, a także Paweł Wąsek. Konkurs rozpoczął reprezentant gospodarzy Alexandru Mihnea Spulber i uzyskał zaledwie 80m. Pierwszym z dwóch Polaków na liście startowej był popularny Stefanek, który skoczył dokładnie w punkt K, czyli 90m. Wąsek natomiast poleciał 2m dalej i znalazł się tuż za podium. Na podium znaleźli się natomiast Japończyk Nikaido (92.5m), który był drugi, a podium zamknął  Daniel Tschofenig (92m). Najlepszym niemieckim skoczkiem okazał się Siegel, zajmując 9 lokatę. Czołową dziesiątkę zamknął młody słoweński talent, czyli  Patrik Vitez.

Prognozy na niedziele były bardzo złe, dlatego jutro na Trambulina Valea Cărbunării rozegrane zostaną, aż 3 konkursy. Najpierw odbędzie się rywalizacja kobiet o 10:30. O 12:45 będzie świadkami debiutu konkursów duetów, a o godzinie 15 mężczyźni powalczą w konkursie indywidualnym. Na niedziele o godzinie 10:45 zaplanowano jedynie konkursów mikstów.

Dawid Włusiaczyk

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.